← zpět na výpis příspěvků

June 25, 2019

Rozhodnutí Lesy ČR

V souhlasném stanovisku ke konání akce je jasně řečeno: "značení trasy nástřikem sprejem nebo nátěrem barvou na stromy nebo na zpevněné lesní cesty a objeky na nich je nepřípustné". Pokusil jsem se při osobním jednání toto rozhodnutí zvrátit, ale nepodařilo se. Rozhodnutí i chápu, protože lesy jsou skutečně leckde postříkané vším možným, my jsme vždy výhradně používali eko barvu, která relativně rychle degraduje a další rok po ní není skoro ani památky.

Značení bude následující: na všech odbočkách mouka a svislé značení ve formě šipek levá/prvá/rovně. Vždy s nápisem Ještěd, aby nebylo možné šipku otočit (bohužel i takové zkušenosti máme). Fáborky se neosvědčily - v minulosti se již 2x stalo, že si někdo dal tu práci a záměrně fáborky přeznačil kamsi pryč do slepého konce.

Komfort značení tedy nebude jako v minulých letech, ale snad je trasa již relativně známá a samozřejmě se budeme snažit připravit značení co nejpečlivěji.

I přes tuto komplikaci je třeba Lesům ČR poděkovat, že akci umožnil uspořádat a chtěl bych všechny požádat, aby jakékoliv odpadky vyhodili pouze na občerstvovací stanici. Jsou to i naše lesy, chovejme se k nim ohleduplně.

zdraví Roman Koucký

Okomentovat

Komentáře